KLAUDIUSZ BARAN — BANDONEON

© Klaudiusz Baran

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Conservatoire Paul Dukas w Paryżu. Jest laureatem m.in. I nagrody podczas Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego w Katowicach w 1993 roku, I nagrody podczas Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Castelfidardo (Włochy) w 1997 roku oraz I nagrody podczas Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Paryżu w 1997 roku.

więcej…

ADAM KLOCEK — DYRYGENT, WIOLONCZELA

© Adam Klocek, Festiwal Dwa Brzegi, fot. Jarosław Antoniak

Dyrygent i wiolonczelista, laureat Grammy Award 2014, określony przez Krzysztofa Pendereckiego jako „jeden z najbardziej obiecujących dyrygentów młodszej generacji”. W 2004 roku artysta wygrał konkurs na stanowisko dyrygenta–asystenta maestro Jana Lathama-Koeniga (dyrektora artystycznego Filharmonii Wrocławskiej i festiwalu Wratislavia Cantans).

więcej…

MAREK MACIEJEWSKI — KLARNET

© Marek Maciejewski, Filharmonia Kaliska

Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Odbył kurs mistrzowski w Bayreuth (Niemcy) z zakresu gry muzyki współczesnej, gdzie dokonał nagrań w międzynarodowym składzie dla Radia Bawarskiego. Od 1995 roku jest I klarnecistą Filharmonii Kaliskiej. Koncertował m.in. w Stuttgarcie jako solista, wraz z Urszulą Kryger i pod dyrygenturą Zdzisława Szostaka.

więcej…

PAWEŁ ODOROWICZ — ALTÓWKA

© Paweł Odorowicz, fot. Piotr Tołłoczko

Podobno pierwszy polski „elektryczny” altowiolista. Sideman, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i reżyser nagrań. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Dwukrotny laureat Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja, dwukrotny stypendysta MKiDN.

więcej…

GRZEŚ WYRZYKOWSKI I UNDECYMET

© Grześ Wyrzykowski i Undecymet, fot. Marta Smerecka

Undecymet to autorski projekt Grzesia Wyżykowskiego (Grzegorza Duszaka). Na Festiwalu Fama (Świnoujście 2018) Undecymet został uhonorowany Nagrodą Trójząb Neptuna przyznawaną najlepszemu wydarzeniu artystycznemu.

więcej…

LADIES QUARTET

© Ladies Quartet

Cztery niezwykłe kobiety. Każda z nich odebrała klasyczne wykształcenie i na co dzień jest związana z orkiestrami filharmonii i teatrów muzycznych. Niedosyt uprawiania muzyki w formie zinstytucjonalizowanej sprowokował je do utworzenia zespołu niezależnego, realizującego własną wizję twórczości i wykonawstwa. Idea została zrealizowana w 2011 roku.

więcej…

ORKIESTRA KAMERALNA ENSEMBLE FRÉDÉRIC

© Orkiestra Kameralna Ensemble Frédéric

Zespół wywodzący się z południowej Wielkopolski, związany ideowo z pałacem myśliwskim Radziwiłłów w Antoninie — miejscem pobytu i twórczości Fryderyka Chopina. Zespół skupia młodych, wybitnych instrumentalistów, których pasją jest gra w kameralnej formacji o najwyższych parametrach artystycznych i poziomie wykonawczym.

więcej…

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII KALISKIEJ

© Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej, fot. Tomasz Wolff

Zespół nagrodzony Grammy Award 2014 w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album za płytę Night in Calisia. Historia ostatniego sukcesu orkiestry, który przyniósł jej największy rozgłos, jest ściśle związana z Kaliszem. Z okazji jubileuszu 1850-lecia Kalisza zamówiono u Włodka Pawlika utwór Night in Calisia. W koncercie wzięli udział: legendarny trębacz Randy Brecker, Włodek Pawlik Trio oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

więcej…

QUANTUM TRIO

© Quantum Trio

Polsko-chilijski zespół założony w Holandii. Tworzy go trójka przyjaciół: saksofonista Michał Jan Ciesielski (Tymon Tymański, Sławek Jaskułke, Zgniłość), perkusista Luis Daniel Mora Matus (André Ochodlo, TenTemPiés, Dichter), pianista Kamil Zawiślak (Wishlake, Temko). Członkowie zespołu poznali się podczas studiów w słynnym Konserwatorium Codarts w Rotterdamie.

więcej…

SMUTNE PIOSENKI

© Smutne Piosenki, fot. Natalia Nowak

Zespół powstał w 2015 roku z inicjatywy basistki Pauliny Frąckowiak, która jest autorką muzyki i tekstów grupy. Smutne Piosenki zagrały już wiele koncertów i zagościły na antenach licznych stacji radiowych, spotykając się z pozytywnym odbiorem. W czerwcu 2018 roku Smutne Piosenki nagrały debiutancką płytę studyjną Dziki ogród. Zespół wydał również koncertową płytę Na żywo z plusem, na której towarzyszy im kwartet smyczkowy i DJ.

więcej…